Rhino Mats DTT36BYX20 Diamond Plate Anti-Fatigue Mat, Black/Yellow 3 FT. x 20 FT. x 9/16 in., Vinyl
★★★★★ 4.2 61 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by artiikki.fi
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • [ Custom Sizes–No-Problem ] Available in two gauges 9/16” and 1” thick. Both gauges are available in stock sizes 2'X3' & 3'X5' with custom sizes from roll widths of 24", 36", 48", 60", 72", and 96". The edges of the sponge base will be beveled within 1.5" of the top surface to effectively taper the edges of the surface to the floor and create a visibly molded incline around the mat's perimeter. 3-year warranty.
Color Black/Yellow
Shape Rectangular
Pattern Solid
Brand Name Rhino Mats
Unit Count 1.0 Count
Manufacturer Ranco Industries, Inc.
Model Number DTT36BYX20
Material Type Vinyl
Number of Items 1
Material Type Free Chemicals Free
Additional Features Anti-Fatigue
Manufacturer Part Number DTT36BYX20
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
61 ratings | 25 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (48)
4 stars
6% (4)
3 stars
3% (2)
2 stars
2% (1)
1 star
11% (7)